Disiplin Kurulu 6 dosyayı karara bağladı

  • Giriş : 26.05.2007 / 18:13:00

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Akın Süel başkanlığında yaptığı toplantıda 6 dosyayı görüşerek karara bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

10 Mayıs 2007 tarihinde Caferağa Spor Salonu'nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Cola Turka TBBL, Play-Off maçı sırasında Fenerbahçe taraftarlarının uygunsuz tezahuratları nedeniyle kurulu sevkedilen dosya görüşülerek karara bağlandı. Disiplin Kurulu, oybirliği ile aldığı kararda Fenerbahçe Kulübü'nün ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

17 Nisan 2007 tarihinde Kayseri'de oynanan TED Kayseri Koleji - Galatasaray TBBL Play-Off müsabakası sırasında TED Kayseri Koleji taraftarlarının çıkardığı olaylar ve bir Galatasaray taraftarının saha içine girmesi neticesi ile Disiplin Kurulu'na sevkedilen dosya da görüşülerek karara bağlandı. Yapılan toplantı sonunda TED Kayseri Koleji'ne 2000 YTL ve Galatasaray Spor Kulübü'ne de 1000 YTL para cezası verilmesine oybirliği ile karar verdildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Karabük'te oynanan Burhaniye Belediye-Mersin Atatürk, Küçük Bayanlar Anadolu Şampiyonası maçı sırasında Burhaniye Belediye Antrenörü Haydar Şahin'in müsabaka hakemlerine yönelik uygunsuz söz ve davranışları nedeniyle kurula sevkedilen dosyayı karar bağladı. Alınan karar gereği, Burhaniye Belediye Antrenörü Haydar Şahin'e 3 maç müsabakalardan men cezası verildi.

Disiplin Kurulu, Rize'de oynanan, Genç Banvitliler-Diayrbakır Bağlar Belediyesi, Genç Erkekler Anadolu Şampiyonası müsabakası sırasında Bağlar Belediye oyuncusu Taha Yasin Eker'in müsabaka hakemlerine yönelik uygunsuz davranışlarını da görüşerek karara bağladı. Yapılan toplantı sonunda Taha Yasin Eker'e 4 maç müsabakalardan men cezası verildi.

4 Nisan 2007 tarihinde Elazığ'da oynanan Genç Erkekler Bölge Şampiyonası, Sivas Özel İl İdare-Tokat Emniyet maçı sırasında Sivas İl Özel İdare oyuncusu Yusuf Ersaçmış ile ilgili kurulu sevkedilen dosya da karara bağlandı. Müsabaka hakemlerine yönelik uygunsuz davranışlarda bulunun sporcuya 5 maç müsabakalardan men cezası verildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu son olarak 5 Mart 2007 tarihinde oynanan Pertevniyal - İTÜ, TB2L maçı ile ilgili dosyayı da karara bağladı. Müsabaka sırasında Pertevniyal taraftarlarının hakemlere yönelik uygunsuz tezahüratları, Pertevniyal yöneticisi Sinan Yüksel'in hakemlere yönelik uygusuz sözleri nedeniyle kurula sevkedilen dosya görüşülerek karara bağlandı. Oybirliği ile alınan kara sonunda, Sinan Yüksel'e 1 ay hak mahrumiyeti ve 1000 YTL para cezası verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious