Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İzmir'de moral buldu

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İzmir'de hasret giderdi. Çeşitli inceleme ve açılışlara katılmak için dün İzmir'e gelen Bakan Gül, sabah ilk olarak Gaziemir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha sonra İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından yaptırılan ilköğretim okulunu açan Gül, buradan Kayseri'ye gitmeden önce 4. sınıftayken yarım dönem eğitim gördüğü Halilrifat Paşa semtindeki Kemal Reis İlköğretim Okulu'nu gezdi. Gül, burada birçok sürprizle karşılaştı.
Sürprizlerden ilki dayısı Nazif Satoğlu'yla görüşmesi olurken diğeri, İZTO tarafından okulun bir bölümünün kendi adına restore edilmesi ve anasınıf olarak kullanılmasıydı. Öğrenciler ve çevredeki vatandaşların alkışları arasında konuşan Abdullah Gül, bir dönem bu okulda okuduğunu ifade ederek, öğrencilerin anne, baba ve öğretmenlerine karşı saygılı olmasını ve çok çalışarak kendisinden görevi devralmalarını istedi. Dayısıyla hasret gideren bakan Gül, İzmir'de kaldığı sürede 269 Sokak 21 numarada oturduklarını, buradan çok güzel hatıralarla ayrıldığını kaydetti. Dayısı Satoğlu ise Gül'ün çocukluğundan itibaren disiplinli, son derece nazik ve saygılı bir insan olduğunu kaydetti.

Abdullah Gül, Gaziemir Belediyesi ziyareti sırasında Gaziemir Şehit Asker, Şehit Polis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüsniye Karpat tarafından karşılandı. Karpat, Gül'ün şehit ve gazilere yönelik çok ciddi çalışmalar yaptığını belirterek teşekkür etti. Bakan Gül ise hükümet olarak üzerlerine düşen iki görev bulunduğunu, bunlardan birincisinin kanun ve tüzüklerle şehit yakınlarına destek sağlamak, diğerinin şehit alilerine yeni şehit aileleri ekletmemek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious