Dışişleri Bakanı Gül: Çankaya bütün milletin olacak

Dışişleri Bakanı Gül: Çankaya bütün milletin olacak.20957
  • Giriş : 26.06.2007 / 17:14:00

Gül, Çankaya'nın Türkiye'de sadece belli çevrelerin değil bütün milletin olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Niğde Hükümet Meydanı'nı dolduran yaklaşık 10 bin kişiye hitap eden Abdullah Gül gördüğü çoşku karşısında memnuniyeti dile getirek "Gazeteler sıcaktan miting meydanları boş diyor. Gelsinler Niğde'deki mitingi görsünler. Sadece Niğde değil Türkiye'nin her tarafı böyle. 50, 52 ve 46 derecede mitingler yapıyoruz, bütün meydanlar hınca hınç dolu." dedi.

Abdulah Gül konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yaşadığı olaylara değinerek son 3 cumhurbaşkanının aldığı oydan fazla oy almasına rağmen seçtirilmediğini hatırlatarak şöyle konuştu: "Bu yanlışları düzeltmek için 400 milletvekili bekliyoruz. Bunu gördükleri için şimdi ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Meclisten daha önceki 3 cumhurbaşkanının aldığı oydan fazlasını almadım mı. Nasıl oldu. Meğerse yanlış uygulanıyormuş. Meğerki daha önceki 3 Cumhurbaşkanı yanlışlıkla seçilmiş. Şimdi peki dedik siz milletin vekillerine seçtirmek istemiyorsunuz. O zaman millete gidelim. Millet kimi istiyorsa onu seçsin dedik. Türk halkı seçsin dediğimizde nasıl kıyamet koptu. Bunların arkasına saklanan, bunların oyununa gelenleri onların hepsini biliyorsunuz. Çankaya sadece Türkiye'de belli çevrelerin değil bütün milletin olacak."

İktidarları döneminde gece gündüz nasıl çalıştıklarını halkın takip ettiğini, 4.5 yılda Türkiye'deki yangını söndürdüklerini ve işleri yoluna koyduklarını vurgulayan Gül konuşmasını, yaptıkları icraatları sıralayarak şöyle tamamladı: "Bakın 35 sene sonra ilk defa enflasyon tek rakamlı oldu. Alışverişe gittiğimizde hiçbir zaman aldığımız herhangi bir şeyi aynı fiyata almazdık. Okullar açıldığında önceki iktidarların hiç aklına geldi mi çocukların kitapları. Peki iktidarımızdan önce okullar yok muydu, talebeler yok muydu. Eskiden kitaplar bulunmazdı. Öyle değil miydi. Türkiye'nin bütün illerindeki okullarda kitaplar verdik. Hastaneler ne kadar perişandı. Hepsini birleştirdik. Önceden farklı hastanelere gidemezdiniz. Şimdi hepsini birleştirdik. Hepsine gidebiliyorsunuz. Eczanelerden ilaç alamazdınız. Şimdi eczanelerden alabiliyorsunuz. Sadece Niğde'ye değil, Edirne'ye, Kayseri'ye Diyarbakır'a her tarafa yapıldı. En güzel en hızlı tren geldi. Eskilerden 60 - 70 kilometreyle Adana'ya Kayseri'ye giden oldu mu? Hizmet peşindeyiz. İş peşindeyiz. Dedikodu peşinde değiliz.

22 Temmuz'da göstereceksiniz. 4.5 sene önce hangi hizmeti verdin. Hangi derdimiz çözüldü. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün. 4.5 sene önce Türkiye'deki manzara neydi. Ne kadar karamsardı. İtibarımız yoktu. Türkiye'ye ne gelen vardı, ne giden. 4.5 sene önce tek parti iktidarı istikrar, huzur ve güven getirdi. Gördüğünüz gibi 4 senedir Türkiye büyüyor, 4 senedir enflasyon giderek geriliyor, faizler düşüyor, elinize geçen maaşınızla artık daha çok şey alabiliyorsunuz. Aslında mukayase ettiğiniz için bu meydanları dolduruyorsunuz. Yola devam edeceğiz. El birliği içerisinde hep beraber hizmetlere devam etmek için, kalan işleri bitirmek için Türkiye'yi ve Türk halkını daha da zenginleştirmek için yola devam tamam mı. Yola devam; tamam mı. O zaman biz de hizmete devam edeceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious