Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Katar'a gidiyor!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Katar'a gidiyor!.14716
  • Giriş : 14.06.2017 / 08:08:00
  • Güncelleme : 14.06.2017 / 12:40:42

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar'a ziyaret gerçekleştirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Suudi Arabistan, Bahreyn, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin ablukaya aldığı Katar için Türkiye atağa kalktı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar'a ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Çavuşoğlu'nun 14 Haziran Çarşamba günü gerçekleştireceği ziyarette Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani'yle görüşeceği, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed El Sani tarafından da kabul edileceği bildirildi. Bakanlık açıklamasında, Çavuşoğlu'nun Katar'daki görüşmelerinde ikili ilişkilerin yanısıra bölgedeki son gelişmeleri istişare edeceği kaydedildi.

Suudi Arabistan ve Mısır'ın başını çektiği beş Arap ülkesi, "teröre destek verdiği" Katar'la diplomatik ilişkilerini kesmiş, daha sonra Katar'la ilişkilerini kesen ülke sayısı artmıştı. Türkiye, krizin başlangıcında taraflara itidal tavsiye ederken daha sonra Katar'a desteğini ilan etmişti. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Meclis'te AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "Katar'a yönelik mesnetsiz iddialarla yapılan yaptırımlarla karşı karşıya kaldık. Türkiye olarak başından tavrımızı ortaya koyduk. Katar teröre destek veren değil tam tersine terör örgütü DEAŞ'a karşı Türkiye ile mücadele eden bir ülkedir. Katar'ı suçlu göstermenin bölgeye faydası yoktur" demişti.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*