Dışişleri Bakanları gayrı resmi toplandı

Dışişleri Bakanları gayrı resmi toplandı.12974
  • Giriş : 28.06.2009 / 12:32:00

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gayri resmi Dışişleri Bakanları toplantısı Yunanistan'ın Korfu adasında başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AGİT Dönem Başkanı Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni'nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu temsil ediyor.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, AGİT'in dünya barış ve istikrarının korunmasındaki önemli rolüne dikkati çekti.

Toplantının amacının AGİT'in 56 üyesi arasında işbirliğinin teyidi, güçlendirilmesi ve diyalog olduğunu belirten Karamanlis, konuşmasını sık sık mitolojik göndermelerle süsledi.

Bu arada, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, toplantıya katılan diğer dışişleri bakanları ve temsilcilerle yoğun bir ikili görüşme trafiğine girdi.

Sabah kahvaltısında AB Ortak Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Javier Solana ile bir araya gelen Davutoğlu, ardından Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Araz Azimov ile görüştü.

İkili görüşmeleri çerçevesinde Bakoyanni, İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı James Steinberg ve İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos Cuyaube ile bir araya gelmesi beklenen Davutoğlu'nun gün içinde başka ikili görüşmeler de yapabileceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*