Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama.14486
  • Giriş : 23.04.2009 / 21:10:00

Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesi için yol haritası belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye ile Ermenistan arasında, ilişkilerin her iki tarafı da tatmin edecek şekilde normalizasyonu için kapsamlı bir çerçeve üzerinde mutabık kalındığı ve bu çerçevede bir yol haritası belirlendiği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye ve Ermenistan, İsviçre'nin arabuluculuğunda, ikili ilişkilerini normalleştirmek, iyi komşuluk ve karşılıklı saygı çerçevesinde geliştirmek ve bu suretle tüm bölgede barış, güvenlik ve istikrarı ileri götürmek amacıyla yoğun çaba göstermektedirler" denildi.

Açıklamada, devamla "İki taraf, bu süreçte somut ilerleme ve karşılıklı anlayış sağlamış ve ikili ilişkilerinin her iki tarafı da tatmin edecek şekilde normalizasyonu için kapsamlı bir çerçeve üzerinde mutabık kalmışlardır. Bu çerçevede, bir yol haritası belirlenmiştir" ifadesine yer verildi.

Bakanlık açıklamasında, üzerinde mutabık kalınan bu zeminin devam eden bu süreç için olumlu bir perspektif sağladığı kaydedildi.

BAŞBAKANLIK'TA 3 SAATLİK GÖRÜŞME

Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile Başbakanlık Konutu'nda görüştü. 3 saat süren görüşmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*