Dışişleri Bakanlığı'ndan Aliyev yalanlaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Aliyev yalanlaması.10654
  • Giriş : 23.04.2009 / 16:48:00

Dışişleri Bakanlığı, Habertürk gazetesinde bugün çıkan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Bakan Babacan arasında geçtiği iddia olan "diyalog"la ilgili haberin gerçekle ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin, bir soruya verdiği yanıtta, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine dair son dönemde bazı mesnetsiz ve hayal ürünü haberlerle rastlanmakta olduğu, bu tür haberlerin iki ülke kamuoyunda yanlış izlenimler doğurabilecek nitelik taşıdığı ve itibar edilmemesi gerektiğinin 19 Nisan 2009 tarihli Dışişleri Bakanlığı açıklamasında ifade edildiğini hatırlattı.

Bu çerçevede, haberlerin resmi ve sağlam kaynaklara dayandırılmasının önem taşıdığını vurgulayan Özügergin, "Habertürk gazetesinde bugün çıkan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın Aliyev ile Sayın Bakanımız arasında geçtiği iddia olunan 'diyalog' da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu haberin gerçekle ilgili yoktur" ifadesini kullandı.

Özügergin, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın Türk-Ermeni ilişkilerinin normalizasyon süreci hakkında Azeri muhataplarına her fırsatta bilgi verdiğinin hatırda tutulması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*