Dışişleri Bozdağ için devrede

Dışişleri Bozdağ için devrede.9668
  • Giriş : 12.04.2008 / 22:03:00

Suudi Arabistan'da yaklaşık 13 aydır tutuklu bulunan ve ''idam cezası'' verilen Sabri Boğday'ın ailesinin gözü şimdi devreye giren Dışişleri Bakanlığı'nda.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay'dan, 11 yıl önce gittiği Suudi Arabistan'da berberlik yapan, işyeri komşusuyla ettiği kavgada ''Allah'a küfür ettiği'' iddiasıyla yaklaşık 13 aydır tutuklu bulunan ve ''idam cezası'' verilen Sabri Boğday'ın eşi Muazzez Boğday, eşinin idam cezasının kaldırılmasıyla ilgili Dışişleri Bakanlığı'nın girişimlerinden umutlu olduklarını söyledi.

Hatay'ın Samandağı ilçesinde yaşayan Muazzez Boğday, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin idam cezasıyla ilgili gazetelerde çıkan haberlerin ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan yetkililerin kendisini aradıklarını söyledi.

Eşinin, ''idam cezasının kaldırılmasıyla ilgili girişimlerde bulunulduğunu'' belirten yetkililerin verdiği haberle umutlandıklarını ifade eden Boğday, ''Devletimizin yanımızda olduğunu bilmek güzel. Bu girişimlerin daha da artırılması için tüm kurumlara pazartesi günü durumumuzu anlatan dilekçe göndereceğim ve yardım talebinde bulunacağım'' dedi.

Boğday, 1.5 yaşındaki çocuğunu babasız büyütmek istemediğini, eşinin serbest bırakılması için herkesten destek beklediklerini de kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious