Dışişleri'nden açıklama

Dışişleri'nden açıklama.15609
  • Giriş : 08.11.2008 / 18:07:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 18:33:27

Türkiye, Afganistan'da son düzenlenen saldırıda çok sayıda Afgan sivilin ölümünü derin üzüntüyle karşıladığını belirterek, sorumlularının tespiti için gereken tedbirlerin alınmasını beklediğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Afganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayetinde bir köy düğününe katılan, çoğunluğu çocuk ve kadın 37 Afgan sivilin, düzenlenen hava saldırısı sonucu hayatını kaybettiğinin derin üzüntüyle öğrenildiği bildirildi.

Merhumlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilenen açıklamada, "olaya ilişkin başlatılan soruşturmanın bir an önce sonuçlanarak, sorumluların tespiti ve bu tip olayların tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasının beklendiği" kaydedildi.

Afganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayetinde 5 Kasım'da bir düğün sırasında düzenlenen Amerikan hava saldırılarında çok sayıda sivil ölmüştü. Ölenlerden 23'ünün çocuk, 10'unun kadın olduğu belirtilmişti. Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, ABD'nin yeni seçilen Başkanı Barack Obama'dan sivil ölümlerini engellemesini istemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*