Dışişleri'nden Kerkük'e kınama

Dışişleri'nden Kerkük'e kınama.14486
  • Giriş : 11.12.2008 / 22:09:00

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Kerkük şehrinde 55 kişinin hayatını kaybettiği ve 93 kişinin yaralandığı bombalı intihar saldırısının şiddetle kınandığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Irak'ın Kerkük şehrinde bugün gerçekleştirilen bombalı intihar saldırısında son bilgilere göre 55 kişinin hayatını kaybettiği, 93 kişinin ise yaralandığının üzüntüyle öğrenildiği bildirildi.

Açıklamada, "Irak'ın etnik ve mezhepsel zenginliğinin, ülke halkının barış içinde bir arada yaşama arzusunun sembolü olan Kerkük'te düzenlenen bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden Iraklı kardeşlerimizin ailelerine başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz" denildi.

Açıklamada, "menfur saldırının, Irak'ın güvenlik ve istikrarının düzelmekte olduğu, demokratik sistemin güçlenme işaretleri verdiği, ülke halkının egemenliğini tam anlamıyla yeniden kazanmaya başladığı bir aşamada meydana gelmesi son derece düşündürücü olduğu" belirtildi.

Irak'ın içinden geçmekte olduğu bu hassas dönemin, ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmak ve ülkeyi tekrar kaosa sürüklemek isteyen mihraklarca istismar edilmesi tehlikesine karşı tüm Iraklıların gerekli tedbirleri almaları gerektiği belirtilen açıklamada, "Sağduyu ve soğukkanlılıkla hareket etmeleri büyük önem taşımaktadır. Ülkemiz her zaman olduğu gibi, dost ve kardeş Irak halkının bu kritik dönemi barış ve güven içerisinde atlatabilmesi için elinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırdır" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*