DİSK 1 Mayıs için Taksim ısrarına devam ediyor

DİSK 1 Mayıs için Taksim ısrarına devam ediyor.18496
  • Giriş : 15.04.2008 / 12:37:00

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlayacaklarını yineledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çelebi, "Biz irademizi ortaya koyduk. Bunun haricinde burayı germemek adına Başbakan'a ve İçişleri Bakanı'na görev düşüyor. Onların şimdi daha sağduyulu olmaları gerekiyor, germemeleri gerekiyor. " dedi.

Süleyman Çelebi, Şişli Postanesi önünde 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. 1 Mayıs konusunda üç sendika, Türk-İş, DİSK ve KESK genel sekreterlerinin Taksim'de ortak bir açıklama yaptığını hatırlatarak, "Geçen yıl zaten bir irade ortaya konmuştu ve biz de onun sözünü vermiştik, 'Taksim'de olacağız' demiştik. Şimdi üç örgüt, bir çok siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri ile birlikte irademizi Taksim'de olması yönünde ortaya koyduk. " şeklinde konuştu. Halkın talebinin de 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanması yönünde olduğunu öne süren Çelebi, "Gerçekten işçi sınıfına yakışır bir şekilde 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlayacağız, talep de budur. 1 Mayıs'ta Taksim'de olacağız." diye konuştu.

İzinle ilgili soruları da cevaplayan Süleyman Çelebi, "İzine bağlı değil, biz irademizi ortaya koyduk. Bunun haricinde burayı germemek adına Başbakan'a ve İçişleri Bakanı'na görev düşüyor. Biz irademizi koyduk. Onların şimdi daha sağduyulu olmaları gerekiyor, germemeleri gerekiyor. " dedi. Başbakan ile görüşür müsünüz? şeklindeki soruya ise Çelebi, "İzin konusu haricinde her konuyla ilgili görüşme yapılabilir. Cumhurbaşkanı'na zaten irademizi ilettik, biz 1 Mayıs'ta Taksim'de olacağız." şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious