DİSK'ten İsrail'e protesto

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

DİSK, İsrail'in Filistin ve Lübnan'a yaptığı saldırıları protesto etmek için eylem düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DİSK, İsrail saldırılarını protesto etmek için Ankara Kızılay'da bulunan Sakarya Caddesi'nde bir eylem yaptı. İsrail aleyhine sloganların atıldığı eylemde, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi konfederasyon adına hazırlanan basın açıklamasını okudu.

Çelebi, İsrail'in Lübnan ve Filistin'de insan haklarını ihlal ettiğini belirterek, "İsrail, hukuku, insani ve vicdani tüm değerleri hiçe sayarak Lübnan'da Fiilistin'de katliam yapıyor. Beyrut'ta, Gazze'de kadın, çocuk, yaşlı, sivil demeden yerleşim merkezlerini bombalıyor" dedi.

Çelebi, İsrail'in yaptığı saldırıların baş destekçisinin ABD olduğunu söyleyerek, ABD'nin son G-8 zirvesinde diğer emperyalist güçleri de yanına aldığını ve Birlişmiş Milletleri' işlevsizliştirerek İsrail cinayetine vize verdiğini ifade etti.

Filistin'de bir insanlık dramının yaşandığına işaret eden Çelebi, saldırı altındaki bölgelerin şiddet politikalarından arındırılması gerektiğini belirtti.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfedarasyonu'nun da (KESK) destek verdiği eylemde, 'Katil İsrail Ortadoğu'dan defol', 'Filistin halkı yalnız değildir', Lübnan halkı yalnız değildir', Yaşasın halkların kardeşleği' şeklinde sloganlar atıldı. Eylemciler 'İsrail vahşetine son', 'İsrail'i durdurun' yazılı dövizler açtı.

Çevik kuvvet polisinin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylem sonrası grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious