Dişli'nin Kılıçdaroğlu'na açtığı dava

Dişli'nin Kılıçdaroğlu'na açtığı dava.11258
  • Giriş : 29.01.2009 / 14:38:00

Dişli'nin, ''Silivri'de rüşvet karşılığı imar değişikliği yapıldığı'' yönündeki iddialarla kişilik haklarına hakaret ettiği gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 50 bin TL'lik manevi tazminat davasının görülmesine devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


İstanbul 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davaya, davacı Şaban Dişli'nin avukatı Erdal Kılbaşoğlu ile davalı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Mutluhan Karagözoğlu katıldı.

Avukat Kılbaşoğlu, dava konusu olayla ilgili yeni bir gelişme olduğunu belirterek, mahkemeye, İstanbul Vergi Dairesi'nin 28 Ocak 2009 tarihli vergi inceleme raporunu sundu.

İstanbul Vergi Dairesi'nin talep üzerine ''Silivri'de rüşvet karşılığı imar değişikliği yapıldığı'' yönündeki iddiaları araştırdığını ifade eden Kılbaşoğlu, dairenin, paranın, hisse satışından kaynaklanan alacak nedeniyle verildiği sonucuna vardığını anlattı.

Kılbaşoğlu, bu raporla konunun aydınlandığını ve tanık dinlenilmesine de gerek olmadığını dile getirerek, kararın kısa süre içinde verilmesini talep etti.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Karagözoğlu ise ''Vergi inceleme raporu olumlu çıkınca delil olarak sunuyorlar. Raporun delil olarak sunulmasına muvafakat vermiyoruz. Raporun tarihi de çok yeni. Sanki duruşmaya yetiştirilmek isteniyor gibi'' dedi.

Şaban Dişli'nin TBMM'de düzenlediği ve 25 dakika süren basın toplantısını içeren CD'nin çözümünün yaptırılmasını isteyen Karagözoğlu, yargılamanın uzamaması için çözümü kendisinin de yaptırabileceğini ancak çözüme davacı tarafın itiraz edeceğini bildiğini söyledi.

Avukat Kılbaşoğlu da CD çözümünün yargılamayı uzatmaya yönelik bir istem olduğunu, olayın artık aydınlandığını savundu.

Karagözoğlu, ''Müvekkilim yerel seçimlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı. Yargılamanın uzamasını ben de istemiyorum. Duruşmanın uygun bir tarihe ertelenmesini istiyorum'' diye konuştu.

Hakim Coşkun Gündüz, bu sözler üzerine taraf avukatlarını ''Ben bir tek sizin davanıza bakmıyorum. Müvekkillerinizin yerine geçmeyin. Onlar televizyonda ne söylerse söylesin, siz görevinizi yapın'' diye uyardı.

Hakim Gündüz, CD'nin çözümünün taraf avukatlarınca yaptırılmasına, avukat Karagözoğlu'na vergi dairesinin raporunu incelemek için süre verilmesini kararlaştırarak, duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*