Disneyland'ın iptali için bunları dedi

Disneyland'ın iptali için bunları dedi.8936
  • Giriş : 11.11.2008 / 14:09:00

TOKİ'nin 'Disneyland'ı ihalesini kazanan Astay Gayrımenkul bir açıklama yaptı. İptal edilen ihalenin şeffaf olduğunu belirtildi, keyfiyet imasında bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ASTAY Gayrİmenkul İnşaat Yatırım ve Turizm A.Ş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Öztürk, iptal edilen eğlence ve doğa parkı ihalesiyle ilgili olarak, şartname ya da başka bir belgede muhammen bedel tespit edildiğinin belirtilmediğini bildirdi.

Öztürk, yazılı açıklamada, TOKİ tarafından açılan ve 27 Ekim 2008 tarihinde açık artırma şeklinde gerçekleşen ihalede, şirketin de içinde yer aldığı konsorsiyumun, en yüksek teklifi vererek 84,7 milyon YTL tutarla ihaleyi kazandığını kaydetti.

TOKİ'nin, dün ihaleyi gelir payını yeterli bulmadığı gerekçesiyle iptal ettiğini ve ihaleyi kısa bir süre sonra yenileyeceğini duyurduğunu ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"TOKİ'nin söz konusu ihalesi, önceden duyurulmuş kurallara göre yapılmış, şeffaf, kamuoyu bilgisine açık ve rekabetin gerçekleştiği bir ihale olarak kayıtlara girmiştir.

İhalenin iptali ise TOKİ'nin elinde olan yetkiye dayanarak aldığı bir karardır. İhale iptal kararı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, belirtilen gelir payının yetersiz bulunması idarenin takdiridir. Ancak ne ihale şartnamesinde ne de bizlerle paylaşılan hiçbir belgede muhammen bedel tespit olunduğu belirtilmemiştir.

Geçen ihalenin amacı şartnamede de kaydedildiği üzere İstanbul'a dünya ölçeğinde bir doğa ve eğlence parkı kazandırmaktır. Bu, kamusal yarar olarak kanaatimize göre çok önemlidir. Yeniden açılacağı duyurulan ihaleye girme konusundaki kararımızı, o günün şartlarına göre ihale şartnamesini gördükten sonra vermeyi düşünüyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*