Divac: Mehmet Okur'la gurur duyduk

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA), ilk Avrupalı yıldızlardan olan Sırp oyuncu Vlade Divac, Türkiye'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

NBA kariyerine 1989'da başlayan ve 16 yıl oynadıktan sonra kronik sırt ağrıları nedeniyle basketbolu bırakan 2.16'lık dev pivot, Zaman Gazetesi'nin düzenlediği geleneksel ödül töreninin konuğu olarak Belgrat'tan İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı'nda 'Selamün Aleyküm' diyerek sözlerine başlayan Divac, ilk defa geldiği Türkiye'ye daha önce gelemediği için üzgün olduğunu söyledi.

NBA tarihinde All Star seçilen ilk Türk oyuncu olan Mehmet Okur'u gönülden tebrik eden Divac, ''Ben All-Star'a girebilmek için 15 sene bekledim. O çok çabuk bunu başardı. Bu, Türkiye için çok büyük bir ödüldür. Hepimiz onunla gurur duyduk. Kendisini kutlarım.'' dedi.

Hidayet Türkoğlu ile aynı takımda oynadığını ve çok iyi arkadaş olduklarını anlatan Divac, çok kabiliyetli olan Hidayet'in de gelecekte daha başarılı olacağını ifade etti.

Los Angeles Lakers, Charlotte Hornets ve Sacramento Kings takımlarında forma giyen Vlade Divaç; attığı sayı, aldığı ribaunt, yaptığı asist ve bloklarıyla NBA tarihine geçen 3 sporcudan biri oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious