Divan'da Demirören'e tepki!

  • Giriş : 18.11.2007 / 14:25:00

Beşiktaş Kulübü'nün Olağan Divan Kurulu Toplantısı, başkan Yıldırım Demirören'e tepkiyle başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ceylan İnternational Hotel'de gerçekleştirilen toplantıda İstiklal Marşı hep bi ağızdan okunurken, daha sonra açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Divan Toplantısına gelmeyen Başkan Yıldırım Demirören'e tepki gösterdi. Demirören'in Del Bosque problemini çözmek için İsviçre'de olduğu bildirilerken, Beşiktaş'ın son haftalardaki olaylardan dolayı kritik bir dönemden geçtiğini belirten Karadeniz, "Beşiktaş başkanı, yönetim kurulu, teknik heyeti, divan kurulu ve kurulun başkanı zor durumdadır. Böylesine kritik bir ortamda, camianın darmadığın görüntü verdiği bir ortamda, birlik ve beraberliği temin eden direktiflerini, onlara moral motivasyonlarını burada yapmayacak da benim başkanım nerede konuşacak ?" dedi.

Karadeniz, ezeli rakipleri ve dostları Galatasaray ile Fenerbahçe'nin divan kurulu toplantılarını takip ettikten sonra onları kıskanmamanın ve gıpta etmemenin mümkün olmadığını ifade ederek, şunları söyledi: "Galatasaray Kulübü'nün divan kurulu toplantıları 3 ayda değil, her ay yapılmaktadır. Bu kulübün toplantılarına kulübün başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tam kadro katılmakta, divan üyeleri istediklerini ve istemediklerini onlara dikte etmektedir. Yakın zamanda büyük bir ameliyat geçiren Özhan Canaydın, çarşamba günü yapılan divan kurulu toplantısına ayağının tozuyla katılarak üyelerin önünde yerini aldı. Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım'ın divan toplantısında yaptığı konuşma ise hafta boyunca gündeme geliyor. Beşiktaş Kulübü zor bir dönemden geçiyor. Böylesine zorlukların olduğu bir ortamda benim sayın başkanım Yıldırım Demirören her defasında haklı olarak birlik ve beraberlik, Beşiktaş duruşunu işlemektedir. Doğrusu da budur. İşte böyle bir ortamda yetkili yetkisiz bir sürü insan televizyonlarda ve basında yeni ümitler vaadederken, bunların doğru olup olmadığını, bu toplantıda söylemeyip nerede söyleyecek ? Bu güzide topluluğun önünde, en az kulüp üyeliğinde 30 yıl hizmet etmiş bu arkadaşların önünde konuşmayıp da nerede konuşacak ?"

BORÇ 93 MİLYON YTL

Denetleme Kurulu Başkanı Alper Kuş yaptığı açıklamada Beşiktaş A.Ş'nin ve derneğin toplam borcunun 93 milyon YTL olduğunu söyledi. Bu borcun 47 Milyon YTL'si dernek borcu, 45 Milyon YTL'si ise A.Ş'nin borcu...Ayrıca 47 milyonluk dernek borcunun 40 Milyon YTL'si Başkan Demirören'e olan borç olarak açıklandı.

Öte yandan Fulya Projesi'nin inşaatının bitmesinin ardından 1 Ocak 2009'dan itibaren yıllık 15 milyon dolar gelir beklendiği vurgulandı.

"5 KURUŞUN HESABINI HEPİMİZ TAKİP EDERİZ"

Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, yönetim kurulunun, divan başkanı olarak kendilerine yakın durmadığı için, divan kurulu üyelerinin ise yönetimin yanında olduğu yönünde eleştirilerde bulunduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Basında '10 ay geçti hesap sormuyorlar' diye görüşler beyan ediliyor. 5 kuruşun hesabını hepimiz takip ederiz. 5 kuruşun hesabı burada

yapılacak. Bu hesabı hepimiz takip ederiz. Beşiktaş Kulübü'nün paraları çarçur ediliyor' denmek isteniyorsa, bunun hesabı sandıkta verilir.

Başka şeyler ima ediliyorsa o zaman delilleriyle bunun ortaya konulması gerekir. Sportif faaliyetler dışında Beşiktaşımız'ın mal varlığı ve

tesisleri ile ilgili Beşiktaş'ın etkin güçleri, onların Beşiktaşlılık duruşu ve Beşiktaşlılık ruhu içinde bazı şeylere meydan vermez. Ben

bundan eminim. Başkan Yıldırım Demirören'in birinci toplantıda söylediklerini hatırlıyorum. 'Beşiktaş Kulübü'nün defterleri ve mali

yapısı açıktır, şeffaftır. Diğer kulüplerde olmayacak şekilde defterler tutulur' demişti. Ben de buna inanıyorum."

KENAN ÖNER'İN AÇIKLAMALARI

Genel Sekreter Kenan Öner divan kurulu'nda yönetim adına yaptığı açıklamada; Süper ligde geride kalan 12 haftayı ve Futbol takımının içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Bu değerlendirmede hakem hatalarının üzerinde sık sık duran genel sekreter Kenan Öner, "Bu hataların olmaması durumunda Beşiktaş şu anda liderdi. Özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında puanlarımız heba oldu. Bu maçlardaki hakem hatalardı bizi zor durumda bıraktı. Fenerbahçe maçında 90 dakika düdükleri duyulan hakemin son pozisyonda düdüğünü kimsenin duymamaması, golümüzün verilmemesi, Galatasaray maçında yediğimiz 2 golün de tartışmalı bir hakem kararı sonrası olması bizi çok olumsuz etkiledi. Ankaraspor maçında yaşadığımız olay da ortada. Biz bu olayların birikimi olarak Fenerbahçe maçı sonrası Sivasspor karşısına PAF takım ile çıkacağız açıklaması yaptık. Çok samimi ve içten bir açıklamaydı bu. Biz böyle bir karar alarak spor kamuoyunu harekete geçirmek istedik. O blöf değildi. Fenerbahçe maçının karışıklığıyla İngiltere'den acı ve utanç verici bir mağlubiyet ile döndük. Tabii ki 8-0'ın hiç bir şekilde mazereti olamaz ama Ertuğrul hoca da Liverpool maçı akşamına kadar futbolcuların hala Fenerbahçe maçını konuştuklarını bize söylemişti. Ancak artık bunları unutmaya çalışıyoruz. Lig uzun bir maraton her an her şey olabilir" diye konuştu.

Kenan Öner ayrıca devre arasında takıma takviye yapacaklarını bir kez daha yinelerken, "Sezon başında bazı transferlerimiz oldu. Ama hiç bir transferde %100 başarı yakalanması beklenemez. Biz devre arasında takıma uyum sorunu yaşamayacak 1-2 veya gerekirse daha fazla futbolcu transfer edebilirz" dedi.

Öner son olarak Akaretlerde bulunan kuilüp binasını Fulya'da yapılan yeni bina içine taşıyacaklarını,Akaretler'deki kulüp binasının yerini de kiraya vererek ek gelir elde etmek istediklerini de sözlerine ekledi...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious