Diyarbakır, Gül ziyareti için olağanüstü önlemler alıyor

Diyarbakır, Gül ziyareti için olağanüstü önlemler alıyor.9904
  • Giriş : 13.09.2007 / 17:51:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yarın Diyarbakır'a yapacağı ziyaret öncesi Emniyet Müdürlüğü alarma geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehrin değişik noktalarındaki uygulamaları yoğunlaştıran emniyet güçleri, Diyarbakır Başsavcılığı'ndan da 21 Eylül'e kadar arama izni aldı.

Diyarbakırlıları, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yapacağı ziyaretin heyecanı sardı. Cumhurbaşkanı Gül için yapılan hazırlıklar tamamlanırken; emniyet birimleri de aldıkları tedbirleri son kez gözden geçirdi.

Emniyet Müdürlüğü'nde birim amirleri değerlendirme toplantısı yaparken; asker yetkililer de güvenlik tedbirlerini masaya yatırdı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün gezisi öncesi Diyarbakır Başsavcılığı'ndan arama izni alan emniyet, şüpheli şahıslar üzerinde uygulamalarını yoğunlaştırdı. 21 Eylül'e kadar sürecek arama izninde, şüpheli görülen şahıslar gözaltına alınıyor.

Son bir haftadır devam eden uygulamalarda, yaklaşık 50 şüpheli şahıs gözaltına alınarak Aranan Büro Amirliği'ne teslim edildi. Uygulamalar gece boyunca da devam edecek.

Diyarbakır'daki İkinci Hava Taktik Kuvvet Komutanlığı'na bağlı uçaklar da bölgedeki denetim uçuşlarını yoğunlaştırdı. Cumhurbaşkanı Gül'ün Diyarbakır'da ziyaret edeceği yerlerde, önemli noktalara keskin nişancılar yerleştirilecek.

Güvenlik havadan da sağlanacak. Özellikle Gül'ün Şırnak'tan Diyarbakır'a gelirken kullanacağı helikoptere, havadan Kobra helikopterleri de korumalık yapacak.

Gül'ün Diyarbakır'da bulunduğu zaman diliminde ise havadan helikopterler sürekli güvenlik uçuşu yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious