Diyarbakır AK Parti'li adayını sevdi

Diyarbakır AK Parti'li adayını sevdi.11471
  • Giriş : 23.01.2009 / 20:00:00

Erdoğan'ın Diyarbakır BB. Başkan Adayı'nın Kutbettin Arzu olarak açıklaması kentte olumlu karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Daha önce Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan ve seçimlerde milletvekili olarak parlamentoya giren Kutbettin Arzu, Diyarbakır Belediyesi Başkanı Adayı olarak açıklandı. Diyarbakır'da vatandaşların bir kısmı, adayın açıklanmasını kahvehanelerde televizyondan öğrendi.

Muharrem Ermut isimli vatandaş, "Diyarbakır uzun süredir popülist ve siyasi bir belediyecilik anlayışı ile hareket ettiği için çok şey kaybetmiştir. AK Parti hizmete dayalı bir belediye anlayışı ile Diyarbakır'a yeni bir dönem başlatacaktır. Halkımızın hizmet özlemi Kutbettin Bey'in öne çıkmasına sebep olacaktır. Bence AK Parti kendini çok farklı gösterecektir" dedi.

Kutbettin Erzu'nun birikimi ile Diyarbakır'da seçimi kazanacağını belirten Serdar Taşkent isimli vatandaş ise, "Öncelikle memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah yıllardır özlemini duyduğumuz belediyecilik hizmetini karşılaşırız. Tabi zor bir süreç ve zor bir yarış. Allah hayırlı uğurlu etsin. Bu demokratik bir yarışta her şeyden önce temennimiz, iyi bir ortamda kimseye bir zarar gelmeden süren bir seçim olmasıdır. Allahı'n izniyle üstesinden geleceğine inanıyorum. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın yerinde bir seçim yaptığını belirten Nezir Münih isimli vatandaş da, "Kutbettin Bey'in olması Diyarbakır için bekleniyordu. Sayın başbakan yerinde bir tespit yapmıştır. Diyarbakır için, milletimiz için, Türkiyemiz için barış ve kardeşlik diliyorum. Hiç kimsenin burnu kanamadan huzurlu bir ortam da Diyarbakır'da bir seçim olmasını temenni ediyorum. Diyarbakır halkına ve milletine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*