Diyarbakır bombacısının eşgali belirlendi

Diyarbakır bombacısının eşgali belirlendi.22121
  • Giriş : 07.01.2008 / 19:03:00

Diyarbakır'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren kişinin eşgali polis tarafından belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Otomobili satın alabilmek için araç sahibi Z.K. ile profesyonel bir şekilde bağlantı kuran bombacının eşgali polis tarafından belirlendi.

Otomobilin camına 'satılıktır' yazısı asan ve altına cep telefonunu yazan araç sahibi Z.K.'nın verdiği bilgilerden yola çıkan polis, soruşturmada önemli ipuçları elde etti.

Bombacının, araç üzerindeki yazıyı görünce araç sahibini telefonla aradığı belirlendi.

Bu kişinin 20- 23 yaşlarında, 1.60 metre boylarında, zayıf yapılı, seyrek sakallı olduğu, üzerinde siyah renkli mont, koyu renkli kot pontolon, başında siyah renkli bere, ayağında koyu renkli bir ayakkabı olduğu tespit edildi.

Polis ayrıca bombacının araç sahibine verdiği cep telefonu numarasını da teknik takibe aldı. Baz istasyonlarından telefonun hangi bölgede sinyal verdiği tespit edilmeye çalışılıyor.

İnşaatçılık işiyle uğraştığını söylemiş

Bombacının, kendini araç sahibine Diyarbakır'ın Kulp İlçesi nüfusuna kayıtlı 'F.K.' olarak tanıttığı tespit edilirken, araç sahibi Z.K. ile bir süre Kürtçe'nin Zazaca lehçesinde konuştuğu ve Diyarbakır'da oturduğu, inşaatlarda alçı işiyle uğraştığını söylediği belirlendi.

Araç sahibinin 2 şahit huzurunda yaptığı satış sözleşmesi nedeniyle olayla bağlantısı olmadığı belirtildi.

Kendisini 'F.K.' olarak tanıtan bombacının altına imza attığı sözleşme örneği ile araç sahibi Z.K.'ya verdiği 3 bin 900 YTL ile 250 Euro'ya da polis el koydu.

Bombacının parmak izini belirlemek amacıyla paralar ve satış sözleşmesi gerekli parmak izi araştırması yapılmak üzere Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şubesi'ne teslim edildi.

Polis bombacının verdiği kimlik bilgilerinin sahte olabileceği üzerinde duruyor.
Aracın satış sözleşmesinin düzenlendiği esnada araç sahibi Z.K.'nın sözleşme hazırlamak üzere bombacıdan kimliğini istediği, bombacının ise, "Evde gömleğimi değiştirdim. Onun cebinde kaldı. Ben söyleyeyim sen yaz" dediği, bu nedenle nüfus ve kimlik bilgilerinin sahte olabileceği olasılığı da ağırlık kazanıyor.

Bombacının aracı satın alırken 15 gün içinde devrini üzerine alacağını söyledikten sonra aracı Z.K.'dan teslim aldığı belirlendi.

Diyarbakır'da terör: 5 ölü, 68 yaralı

Diyarbakır'da, 3 Ocak'ta, park halindeki bir otomobile konulan bomba, askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında patlatıldı. Saldırı sonucu 4'ü öğrenci 5 kişi hayatını kaybetti, 68 kişi de yaralandı.

6'sı ağır 68 yaralı arasında askeri personel ve öğrenciler de bulunuyor.

Patlama sonucu askeri servis aracı ile infilak eden aracın yanında park halinde bulunan 5 sivil araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

25 araç, 5 apartmanın caddeye bakan cephesinde bulunan daireler ve altlarında faaliyet gösteren 14 işyerinde de maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious