Diyarbakır çiçeklerine soruşturma

Diyarbakır çiçeklerine soruşturma.20251
  • Giriş : 05.12.2008 / 10:21:00

PKK'yı simgeleyen çiçeklere soruşturma. Soruşturma sonunda dava açılıp açılmayacağına karar verilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Bulvarı'ndaki refüje yıldız biçiminde dikilen çiçeklerle ilgili 'PKK'yı simgeliyor' diye Emniyet'in yaptığı suç duyurusu üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

DTP'nin yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nın başlattığı yeşillendirme ve refüj yenileme çalışmaları sırasında Yenişehir ilçesi sınırları içinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Caddesi'ndeki orta refüjde çiçeklerle yıldız şekli yapıldı. Ancak, Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bunun PKK'yı simgeleyen sözde flamalarda yer alan yıldızı simgelediğini ileri sürerek, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Bu arada, refüjle ilgili çekilen video görüntüleri ve fotograflar da delil olarak Savcılığa sunuldu.

Bunu incelemeye alan Cumhuriyet Başsavcılığı ise, konuyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma sonunda dava açılıp açılmayacağına karar verilecek.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hüseyin Bark, yaptığı açıklamada “Biz lamba rengi, park ismi, orta refüj şekli gibi konuların tartışmasına girmiyoruz. Kentin sorunlarının çözümü için çaba sarf ediyoruz. Son dönemde refüjlere 140 bin menekşe ile 40 bin lahana çiçek diktik. Yaptığımız peyzaj çalışmalarıyla kent her geçen gün daha da güzelleşiyor, estetik bir görünüm kazanıyor. Bu saçmalıklarla uğraşacak vaktimiz yok. Biz çalışmalarımıza bakıyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*