Diyarbakır Gül'ü, Özal kadar seviyor

Diyarbakır Gül'ü, Özal kadar seviyor.14920
  • Giriş : 05.12.2008 / 09:11:00

Diyarbakır'ın önde gelen sivil toplum örgütleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bayramda kente gelecek olması üzerine bir hayli umutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'ın önde gelen sivil toplumlarının büyük hayali... Sivil toplum liderleri, Cumhurbaşkanı Gül'ün bayramda Diyarbakır'a yapacağı ziyaretin bölgedeki tansiyonu düşüreceğine inanıyor....

Cumhurbaşkanı Gül'ün Kurban Bayramı'nda Diyarbakır'a yapacağı ziyaretin bölgedeki tansiyonu düşürmek adına önemli bir adım olduğunu söyleyen sivil toplum kuruluşları başkanları Gül'den, "Ziyaretten vazgeçmeyin, tansiyonu bir tek siz düşürürsünüz" mesajı geldi.

İşte bazı mesajlar:

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya: Cumhurbaşkanı Gül'ü, Diyarbakırlılar, sivil örgütler ve yerel yönetim en iyi şekilde ağırlayacaktır. Başbakan Erdoğan geldiğinde ciddi bir provokasyon vardı. İmralı'da şartlar düzeldi bir şekilde.

'Özal gibi seviyorlar'

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl: Bölge halkı, Özal gibi Gül'ü de seviyor ve silahların susması için tarafların üzerine düşeni yapması çağrısı bekliyor. Protestoyla değil güllerle karşılanır. GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu: Gül'e karşı sempati var, protesto olmaz. Daha önce de Köşk'e çıktık ve bölgenin sorunlarını anlattık, sohbet ettik. Hem ziyareti hem de vereceği mesajlar bu tansiyonu düşürecektir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*