Diyarbakır patlamasının sorumluları gözaltında

Diyarbakır patlamasının sorumluları gözaltında.9422
  • Giriş : 23.03.2009 / 19:06:00

Diyarbakır'da 3 yıl önce meydana gelen ve 10 kişinin öldüğü patlamayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır'ın Koşuyolu Caddesi'nde 12 Eylül 2006 tarihinde meydana gelen ve 7'si çocuk 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyla iligili 10 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Koşuyolu Parkı'nda bombalı saldırı sonucu 10 kişinin öldürülmesiyle ilgili olarak 10 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır'ın Koşuyolu Caddesi'nde 12 Eylül 2006 tarihinde meydana gelen, 7'si çocuk 10 kişinin ölümü, 16 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı ile ilgili olarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce Diyarbakır, Konya, Gaziantep, Mersin, Mardin, Batman, Sakarya ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda olayla ilgili olarak 10 kişi gözaltına alındı.

Yakalanan 10 kişiden 3'ünün terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda bomba eğitimi aldığını belirten yetkililer, 3 teröristin bombalı eyleme bizzat katıldığını söyledi.

Bombanın piknik tüpünün içerisine yerleştirildiği ve telsiz düzeneğiyle uzaktan kumandayla patlatıldığının belirlendiği kaydedildi.

''Ergenekon'' davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin talebi üzerine bombalama ile ilgili dosya Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bir süre önce İstanbul'a gönderilmişti.

Diyarbakır Koşuyolu Caddesi'nde 12 Eylül 2006 tarihinde meydana gelen patlamada 7'si çocuk 10 kişi ölmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*