Diyarbakır polis tarafından kuşatıldı

Diyarbakır polis tarafından kuşatıldı.13484
  • Giriş : 03.01.2008 / 23:09:00

Şüpheli görülen bazı kişilerin kaçtığı iki mahalle, polis tarafından kuşatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır’daki patlamanın ardından harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, acil bir genelgeyle il Emniyet Müdürlüklerini uyardı. Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığı tarafından gönderilen genelgede, PKK’nın özellikle kalabalık mekanlarda bu tarz bombalı saldırıları yapmayı planladığını belirterek tedbirlerin arttırılması istendi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıya iki genel müdür yardımcısı, terör, istihbarat, asayiş ve özel harekat daire başkanları ve üst düzey yetkilileri katıldı.

Diyarbakır'daki saldırı sonrasında ele geçen istihbarat bilgilerinin değerlendirildiği toplantıda, ne tür önlemler alınacağı kararlaştırıldı. Öncelikle polisin teyakkuza geçirilmesi, izindeki personelin çağırılması, halkın yoğunlukla bulunduğu yerlerde detaylı arama yapılmasına karar verildi.

Toplantıa ayrıca, örgütün daha aktif olduğu illere yönelik takviye ekiplerin kaydırılması planlanırken, kalabalık yerlerde de sivil personelin şüpheli şahıslar üzerinde uygulama yapması için il emniyet müdürlüklerinin uyarılmasına da karar verildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious