Diyarbakır'a 74 doktor atandı

Diyarbakır'a 74 doktor atandı.8647
  • Giriş : 15.05.2008 / 17:02:00

Diyarbakır'a 47 uzman ile 26 pratisyen doktorun atamasının yapıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2008 yılı 19. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü ve Mazeret Atamaları kurasının Ankara 41. Noterliği tarafından gerçekleştirilen ve 1036 kişinin katıldığı kura çekiminde, Diyarbakır'a ve ilçelerindeki devlet hastanelerine 47 uzman ile 26 pratisyen doktorun atamasının yapıldığı belirtildi.

Yapılan kura çekimi sonrasında Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesine 21, Ergani Devlet Hastanesine 7, Silvan doktor Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesine 7, Bismil Devlet Hastanesine 3, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesine 4, Dicle Devlet Hastanesine 2, Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesine 1, Çınar Entegre Devlet Hastanesine 1, Diyarbakır Hıfzıssıhha Merkezine 1 uzman doktorun atandığı ifade edildi.

Ayrıca, Çınar, Hani, Lice, Dicle, Çermik, Ergani ,Hazro, Bismil, Eğil ve Kulp ilçesinin Ağaçlı beldesine de pratisyen doktor ataması yapılırken, ataması yapılan uzman ve pratisyen doktorların bazılarının göreve başladığı, göreve başlamayanların ise 15 gün içerisinde göreve başlayacakları belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious