Diyarbakır'a ülkenin dört bir yanından işadamları geldi

Diyarbakır'a ülkenin dört bir yanından işadamları geldi.36266
  • Giriş : 12.01.2008 / 21:50:00
  • Güncelleme : 12.01.2008 / 21:11:18

Diyarbakır'ın acılarını dindiren işadamlarından ortak mesaj: Kucaklaşmayı yatırımla sürdüreceğiz

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'ı büyük acıya boğan hain saldırıdan sonra ülkenin dört bir yanından gelen işadamları halkın acısını paylaşırken, bundan sonraki adımın yatırımla olacağı sözünü verdi.

Diyarbakır'da 3 Ocak'ta meydana gelen 6 kişinin ölümüne 68 kişinin de yaralanmasına neden olan bombalı saldırıdan sonra batı illerinden gelen yüzlerce gönül insanı halkın acısına ortak oldu.

Sabah saatlerinde olayın olduğu yere giderek kırmızı karanfil bırakan gönül insanları, patlamadan zarar gören esnaflara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

İstanbul, Bursa, İzmir, Balıkesir, Afyonkarahisar, Elazığ, Manisa, Gaziantep, Ankara, Kayseri ve Malatya gibi illerden Diyarbakır'a akın eden bine yakın işadamı, başlatılan kucaklaşmanın bundan sonra yatırımla devam edeceğini dile getirdi.

İstanbul'dan gelen Florya İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Deveci (FİADER), hain terörist saldırının hedefinin sadece Diyarbakır değil, bütün Türkiye olduğunu dile getirdi. "Başlatılan bu kucaklaşma yatırımla devam edecektir." diyen Deveci, "Halkın birlik ve bütünlüğünü zedelemek, bölge halkının devlete olan güvenini sarsmak ve ülke çapında yakalanan istikrarı engellemek için huzura bomba atılmıştır. Biz buna müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

İşadamlarından Hasan Tunç ise terör eylemlerine karşı durmak ve kardeşliği pekiştirmek için Diyarbakır'a geldiklerini söyledi.

"Hiçbir zaman kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız." diyen Tunç, Diyarbakır'a yatırım yapılması için gayret göstereceğini dile getirdi.

İşadamlarından Mehmet Taşdemir ise daha önce ticari çalışmalar sayesinde Diyarbakır'a geldiğini belirterek, "Böyle acılı bir günde Diyarbakır'a gelmeyi hiç arzu etmiyorduk. Bugün gerektiğinde bütün Türkiye'nin tek çatı altında toplanacağını, ayrılık gayrilik isteyenlere bunun doğru olmadığını herkese gösterdik. Buradaki kardeşlerimizin çalışacağını geniş çaplı yatırımlar yapmamız gerektiğini inanıyorum." ifadelerini kullandı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious