Diyarbakır'da, Öcalan alarmı

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Diyarbakırlılar teröristbaşı Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü dolayısıyla alarmda.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Törerist Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilmesinren sonra her yıl yaşanan olaylara karşı teyakkuzda olan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, kentin değişik yerlerinde çıkabilecek muhtemel olayları karşı önlemlerini arttırdı.

Bağlar'da sabah saatlerinde işyerini açıp açmamakta tereddüt eden esnaflar, polisin uyarılarına rağmen kepenkleri açmadı. Bazı esnaflar çıkabilecek olaylarda işyerini hemen kapatabilecek şekilde açarken, bazı esnaflar kepenkleri yarı açtı.

Diyarbakır'da kepenk kapatma eylemlerinde fırıncılar herhangi bir sorun yaşamadığı için kepenklerini kapatmadı. Bağlar'ın Kuruçeşme kavşağında ise esnafların yarıya kepenkleri yarıya kadar açtıktan sonra işyerinin içinden dışarıyı gözlemesi ilginç görüntüler oluşturdu. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü de Seyrantepe, Kuruçeşme, Kantar ve Polis Okulu kavşaklarında güvenlik önlemleri aldı.

27 Mart 2006 tarihinde yaşanan olaylarda kepenk indirmek zorunda kalan Kuruşçeşme, Koşuyolu, Hatboyu, Emek Caddesi, Fatih Caddesi, Öğretmenler Caddesi, Kaynartepe, Alipınar, Yunus Emre, Mevlana Halit, Alipınar, Muradiye mahallelerinde esnaflar kepenkleri kapatmazken, sadece Bağlar'ın kapatması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious