Diyarbakır'da 1 PKK'lı teslim oldu

Diyarbakır'da 1 PKK'lı teslim oldu.7540
  • Giriş : 21.03.2008 / 10:11:00

Genelkurmay Başkanlığı Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde örgütten kaçan bir PKK'lının 19 Mart Çarşamba günü teslim olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ayrıca Elazığ'ın Arıcak İlçesi'nde PKK'lılar tarafından tuzaklanmış, 15 kilogramlık teneke kutu içerisinde Amonyum Nitrat kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulunduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Terörle Mücadele" başlıklı duyuruya göre, 19 Mart Çarşamba günü Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, terör örgütünden kaçan bir terörist, silah ve mühimmatı ile birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu. Öte yandan güvenlik güçlerince yapılan arama tarama faaliyetlerinde, Elazığ'ın Arıcak İlçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış, 15 kilogramlık teneke kutu içerisinde Amonyum Nitrat kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulundu.

Bingöl ili Genç İlçesi dağlık arazi kesiminde, bir adet patlayıcı madde düzeneği, Bitlis'in Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış, 5 kilogramlık teneke kutu içerisinde C-4 ve Amonyum Nitrat kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği ele geçirildi. Diyarbakır'ın Lice İlçesi dağlık arazi kesiminde ise terör örgütü mensuplarına ait, 190 kg muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi bulundu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious