Diyarbakır'da 12 ev boşaltılıyor

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

Geçtiğimiz günlerde bin binanın çöktüğü Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 12 evin çökme tehlikesine karşı boşaltılacağı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Sorumlusu Mahir Akgün tarafından yapılan yazıl açıklamada, Dicle Mahallesi'nde cumartesi günü küçük çaplı toprak kaymasının yaşanması üzerine Belediye Başkanı Fırat Anlı ile diğer belediye görevlilerinin toprak kaymasının yaşandığı mahallede incelemede bulunduğu belirtildi.

İncelemenin ardından 12 evin boşaltılmasının kararlaştırıldığı ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: ''Mahallede zeminin kaygan olduğu için evler risk altında. Bu nedenle şu an 12 evin boşaltılması gerekiyor. Bunun için gerekli tebligatları ev sahiplerine yaptık. İlk günden itibaren ev sahipleriyle diyalog içerisindeyiz. Ev sahipleri her türlü kolaylığı sağlayacaklarını, gösterilen duyarlılıktan dolayı memnun kaldıklarını belirtiler.

İnşaat Mühendisleri Odası ile Jeoloji Mühendisleri Odası'na inceleme yapmaları için talepte bulunduk. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çıkacak karar doğrultusunda harekete geçeceğiz. Bilirkişi raporu geldikten sonra mahallede ne yapılacağına ilişkin kesin karar vereceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious