Diyarbakır'da 150 çift nikah masasına oturdu

Diyarbakır'da 150 çift nikah masasına oturdu.16829
  • Giriş : 19.03.2009 / 21:51:00

''Diyarkapı Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali'' Diyarbakır Valiliği'nce belirlenen 150 çift için toplu nikah töreni yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Valiliği'nce ''Diyarkapı Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali'' kapsamında düzenlenen organizasyonla, bir kısmı resmi nikahsız yaşayan toplam 150 çift, önce 7 otobüsle kent turuna çıkarıldı.

Daha sonra Şatopark Düğün Salonu'na götürülen çiftler, sırayla podyumdan salona indiler. Vali yardımcısı Mehmet Yeşilbaş'ın da katıldığı törene kimisi çocuklarıyla gelen çiftler, dans ederek eğlendiler. Türkücü Bedri Ayseli'nin konser verdiği törende, daha sonra çiftlerin nikahları kıyıldı.

Nikah törenine çocukları Enes ve Nupelda ile gelen Devran ve Servet Doğan çifti, desteklerinden dolayı Diyarbakır Valiliği'ne teşekkür ettiler.

Devran Doğan, eşinin işsiz olduğunu ve tek odalı evde yaşadıklarını belirterek, ''Sayın valimiz Hüseyin Avni Mutlu'ya çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bize babalık etti. Eşim işsiz olduğundan zor durumdayız. Tek odalı eşyasız evde yaşıyoruz. Biz de eşya yardımı istiyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*