Diyarbakır'da 4 terörist sağ yakalandı

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Terör örgütü PKK'ya karşı şehir merkezi ve kırsalda mücadelesine devam eden güvenlik güçleri, 4 teröristi sağ olarak yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır'da güvenlik güçlerince terör örgütü üyesi olmak suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir teröristin yakalanarak cezaevine konulduğu bildirildi. Adana'nın Yüreğir ilçesinde ise 2, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde de 1 teröristin yakalandığı ve tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

Muş'un dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensupları tarafından güvenlik güçlerine uzak mesafeden ateş açıldığı, olayda can ve mal kaybının olmadığı ifade edildi.

Güvenlik güçleri tarafından bölgede yapılan arama ve tarama faaliyetleri esnasında ise Muş'un dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensuplarınca araziye döşenmiş basma düzenekli patlayıcı madde ile 4 adet patlayıcı madde düzeneği, Tunceli'nin dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensuplarınca araziye döşenmiş bir adet patlayıcı madde düzeneği ile bir kilogram amonyum nitrat ve muhtelif yaşam malzemeleri bulundu.

Patlayıcı maddelerin olay yerinde imha edildiği açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious