Diyarbakır'da 55 kilo eroin ele geçirildi

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nce uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan 'Kıskaç' operasyonunda 55 kilo toz esrar maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van'dan temin ettikleri esrar maddesini Diyarbakır ile İstanbul başta olmak üzere batı illerine pazarlama hazırlığında olan bir organizasyona yönelik yapılan çalışmalar sonucunda B.P, R.P, A.Ç isimli 4 şahıs izlenmeye başlandı. Van'dan temin ettikleri yüklü miktardaki esrar maddesini Diyarbakır'a getirdiklerinin öğrenilmesi üzerine şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Mobilya imalatı yaptığı tespit edilen V.A isimli şahsın B.P, R.P ve A.Ç isimli şahıslara işyerinden esrar maddesini teslim etmesi üzerine yapılan operasyonda B.P, R.P ve A.Ç isimli şahıslar uyuşturucu naklettikleri araçla birlikte yakalandı. Aracın bagajından iki ayrı torba içerisinde koli bandı ile bantlanmış 27 paket içerisinde 29 kilo toz esrar maddesi ele geçirildi.

Devam eden operasyonda V.A isimli şahsın işyerinden de koli bandı ile bantlanmış 25 paket içerisinde 26 kilo toz esrar maddesi olmak üzere toplam 55 kilo toz esrar maddesine el konuldu. Olayla ilgili olarak 4 kişi gözaltına alındı. Ayrıca organizasyon elemanlarının uyuşturucu naklinde kullandıkları bir adet binek tipi hususi otoya ve organizasyon elemanlarının uyuşturucu ticaretinde birbirleri ile irtibat sağladıkları 4 adet cep telefonuna da mahkeme kararı ile el konuldu.

Gözaltına alınan 4 şahıs hakkında "Toplu olarak uyuşturucu esrar maddesi ticareti yapmak, bu amaçla bulundurmak ve nakletmek" suçundan tahkikat yapıldı ve şahıslardan 3'ü mahkemece tutuklandı. El konulan esrar maddelerinin muhafaza edildiği materyaller üzerindeki Arapça yazı olması nedeniyle emniyet tarafından, sözkonusu esrar maddelerinin komşu ülkeden temin edildiği değerlendiriliyor.

Olaya adı karıştığı tespit edilen 4 şahsın da yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious