Diyarbakır'da 7 adet silahla birlikte 9 kişi yakalandı

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, şehrin değişik noktalarında yaptığı uygulamalarda çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet ekipleri tarafından 22 Mayıs 2006 tarihinde başlatılan uygulamalarda, 1 adet tabanca, 6 adet bilye takılmış kuru sıkı fişek, 1 adet tabanca ve 3 adet fişek, 1 adet 7,65 Baretta tabanca ve 7 adet fişek, 1 adet tabanca ve 4 adet fişek, 1 adet tabanca ve 10 adet fişek olmak üzere toplam 5 adet tabanca ve 30 adet fişek ile birlikte 5 şüpheli şahıs yakalandı. Olayla ilgili olarak yakalanan 5 şüpheli şahıs hakkında gerekli tahkikata başlanıldı.

Başka bir arama noktasında yapılan uygulamalarda ise; 1 adet Browning marka 7,65 mm çaplı tabanca, 1adet Belgue marka 7,65mm çaplı ruhsatsız tabanca ve 8 adet fişekle birlikte 4 şüpheli yakalandı.

Ofis Ekinciler Caddesi üzerinde ise şüpheli şahsın tezgahında açık bir şekilde satmakta olduğu 106 adet korsan CD'ye el konuldu. Yakalanan şüpheli şahıs hakkında gerekli tahkikata başlanıldığı bildirildi.

Öte yandan yaz mevsiminin yaklaşmasıyla kenevir bitkisi yetiştiricileri de kaçak yollardan bu bitkiyi ekmeye başladı. Tekel mahallesinde bulunan şüpheli şahsın ikametinin bahçesinde yapılan aramada, 2 bin 150 kök hint kenevir ile birlikte yakalandı.

Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında gerekli tahkikata başlanıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious