Diyarbakır'da 71 ortaklı su dolum tesisi kurdular

Diyarbakır'da 71 ortaklı su dolum tesisi kurdular.12732
  • Giriş : 22.01.2008 / 10:30:00
  • Güncelleme : 22.01.2008 / 10:02:24

Diyarbakır'da 71 ortaklı, Güç Birliği A.Ş tarafından kurulan su fabrikasında 120 ton su şişelenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortakları arasında Silvan Belediyesi ile AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan'ın da bulunduğu Güç Birliği A.Ş, 2 ay sonra hizmete girecek olan su fabrikasıyla ilçedeki ilk yatırımını gerçekleştirmiş oldu.

Silvan Belediye Konferans Salonunda bugün yapılan istişare toplantısında, şirketin 1 milyon 100 bin YTL olan sermayesinin iki katına çıkarılması yönünde karar alındı. Kaymakam Veysel Beyru toplantıda yaptığı konuşmada, 2 yıllık bir çalışmanın ürününü almaya başladıklarını belirterek, bu tür yatırımların bölgede örnek olacağını söyledi. Milletvekili Arslan da önce bölgenin insanının elini taşın altına koyması gerektiğini ifade ederek, şöyle dedi: ''Yatırım önce bölge insanından olmalı. Sonra yabancıdan beklenmeli.

Şirkete teslim edilen paraların en iyi şekilde değerlendirilmesi için çaba gösterildi. Ortaya konulan sermaye değer kazanmıştır. Mart ayında ürünü piyasaya sürdüğümüzde ortakların karlılığı daha da artacaktır. Bu yatırımımız bölgede örnek olacaktır. Karlı bir yatırım ile bölge insanının kalkınması sağlanabilir. Fabrikadan dolaylı olarak 150 kadar kişi yararlanacak.'' Belediye Başkanı Kaya ise ideolojisi ne olursa olsun yatırım yapan herkesle eşit mesafede olduklarını ve ilçeye bir hizmet edilmişse bunun ortak onurları olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious