Diyarbakır'da 9 günde 48 kişi yakalandı

Diyarbakır'da 9 günde 48 kişi yakalandı  .10677
  • Giriş : 07.03.2008 / 13:25:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sınır ötesi kara harekatıyla büyük darbe yiyen terör örgütü PKK'nın şehir merkezlerinde ses getirici eylem yapma ihtimaline karşı güvenlik birimleri teyakkuza geçti. Diyarbakır'da yapılan uygulamalarda, 9 günde çeşitli su

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hava ve karadan gerçekleşen operasyonlarla bitme noktasına gelen terör örgütü, "yıkılmadım buradayım" mesajını vermek için eylem planlıyor.

Örgütün elebaşları sürekli eylemleri artırma talimatı verirken Nevruz öncesi güvenlik birimleri de alarmda.

Teröristlerin şehir merkezlerinde ses getirici eylem yapacağı yönündeki istihbarat üzerine emniyet birimleri, olası molotof kokteyli saldırıları ve bombalı eylemlere karşı uyarıldı.

Özellikle kamu binaları başta olmak üzere lojmanlar, bankalar gibi önemli noktalarda güvenlik önlemleri artırılırken; ihbarlar büyük bir titizlikle değerlendiriliyor.

Teröristlerin nasıl ve hangi yöntemle saldırı yapacağı net olarak bilinmediği için olaylarda can güvenliğin ön planda tutulması isteniyor. Polis noktalarında nöbet tutanlar ile devriye gezenlere 'çelik yelek' giyme şartı getirildi.

Lojman girişlerinde ise bütün kapalı malzemeler aramalardan geçiriliyor. Meslektaşlarından olaylara karşı duyarlı olmasını isteyen emniyet yetkilileri, güvenlik tedbirleri konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor.

Diyarbakır'da Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan 7 günlük arama izni doğrultusunda çalışmalarını yürüten polis, şüpheli şahıslara göz açtırmıyor.

26 Şubat- 6 Mart arasında Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulamalarda, çeşitli suçlardan aranan 46 şüpheli şahıs yakalandı.

Ruhsatsız tabanca taşıyanlara yönelik yapılan arama ve uygulamalarda ise 2 adet tabanca ile 2 şüpheli şahıs ele geçirildi. Yakalanan 48 şüpheli şahıs hakkında gerekli tahkikata başlanıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious