Diyarbakır'da asılsız haber polemiği

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da 2 gündür asılsız haber polemiği yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Haberde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlköğretim Okulu'nda görev yapan S.E adlı bayan öğretmenin yaramazlık yaptığı için öğrencileri dövdüğünü, hırsını alamayan öğretmenin daha sonra erkek öğrencisini sırtından dişlediği bilgisi verildi.

Olayı araştıran gazetecilere açıklama yapan Okul Müdürü Cemal Ay, okulda öğretmen ile öğrenci arasında haberlerde dile getirildiği gibi herhangi bir olayın yaşanmadığını söyledi. Okul Müdürü Ay, sözkonusu haberde belirtildiği gibi ısırıldığı iddia edilen öğrencinin velisi ile köyün muhtarının okula gelmediğini kaydetti. Ay, hayal ürünü haber yapanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağın dile getirdi.

PKK yakınlığı ile bilinen www.firatnews.com sitesinde yayımlanan haberde, iddia edilen olayda adı geçen kişi ya da yetkili görüşünün olmaması dikkat çekmişti.

Site bugün 'Öğrencisini dişleyen öğretmen olayında yeni gelişme' başlığı ile verdiği haberinde gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.


Haberde Okul Müdürü Cemal Ay'ın konu hakkında bilgi almak isteyen gazetecileri 'haklarında "yalan haber" yazmaktan dolayı dava açmakla tehdit ettiğini' öne sürdü.

Okul müdürü ile görüşen gazeteciler ise tehdit edilmediklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious