Diyarbakır'da askere mayınlı tuzak kuruldu

Diyarbakır'da askere mayınlı tuzak kuruldu.7924
  • Giriş : 16.09.2007 / 11:32:00

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından araziye yerleştirilen bomba, güvenlik güçlerinin geçişi sırasında patlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olayda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Dicle ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü tarafından tuzaklanmış 1 adet patlayıcı madde düzeneğinin patlatıldığı bildirildi. Açıklamada, herhangi bir zayiatın meydana gelmediği belirtildi.

Kars'ın Digor ilçesi dağlık arazi kesiminde ise güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında, bir grup terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada ölü olarak ele geçirilen bir teröristten; bir adet Amerikan silahı olarak bilinen M -16 piyade tüfeği çıktı. Nisan ayından bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda, teröristler üzerinde Amerikan yapımı 8 adet M-16 piyade tüfeği bulundu.

Siirt'in Pervari ilçesi dağlık arazi kesiminde de, terör örgütü mensupları tarafından bir kutu içerisine yerleştirilmiş patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzeneği yerinde imha edildi.

Mardin'in Merkez ilçesinde de, terör örgütü mensuplarına ait bir mağara içerisinde 1 adet el bombası ile muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi. Bulunan el bombası ve diğer malzemelerin yerinde imha edildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious