Diyarbakır'da çiçeklere suç duyurusu

Diyarbakır'da çiçeklere suç duyurusu.20251
  • Giriş : 18.06.2009 / 10:20:00
  • Güncelleme : 18.06.2009 / 10:26:25

Diyarbakır Belediyesi'nin önü Sarı-Kırmızı-Yeşil'e büründü. Büründü bürünmesine ama...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önündeki alana dikilen çiçeklerin renklerinin terör örgütü PKK'yı simgeleyip örgütün propagandası yapıldığı gerekçesiyle Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nın orta refüjleri çiçeklendirme çalışmaları kapsamında belediye binası önündeki çiçeklikleri de çiçek dikti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, belediye önünde sarı, kırmızı, yeşil renkli çiçeklerle ilgili inceleme yaparak görüntü ve fotoğraf çekti.

Emniyet, daha sonra görüntü ve fotoğraf kayıtlarıyla birlikte çiçeklerin terör örgütü PKK'yı simgelediği ve örgüt propagandası yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Savcılık, fotoğraf ve görüntüleri inceledikten sonra soruşturma açılıp açılmayacağını karar verecek.

Diyarbakır'da daha önce de Yenişehir ilçesinde orta refüje sarı,kırmızı, yeliş renkli çiçeklerle yıldız yapılmış ve polis, yine örgüt propagandası yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*