Diyarbakır'da göstericiler polise taş atarak saldırdı

Diyarbakır'da göstericiler polise taş atarak saldırdı.14329
  • Giriş : 26.03.2008 / 17:54:00

Diyarbakır'ın Bağlar semtinde göstericiler ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağlar ilçesi Kızılay Caddesi'nde açıklama yapan DTP güdümündeki 5 Nisan Mahallesi özgür yurttaş girişimi adlı grup ile polis arasında gerginlik yaşanırken, göstericileri yine çocukları ön plana sürdü.

Bağlar beldesi 5 Nisan Mahallesi'nde DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, İl Başkanı Necdet Atalay ve Belde Belediye başkanlarınında aralarında bulunduğu bir grup basın açıklaması yaptı.

Van ve Hakkari'de Nevruz kutlamalarında 2 kişinin ölmesinin sorumlusunu AK Parti olduğunu iddia eden grup, daha sonra yürüyüşe geçti.

Bağlar'ın ara sokaklarında terör örgütü PKK ve elebaşısı Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup, kurulu olan pazarın içinden geçti. Çocukların oluşturduğu grup, daha sonra polise taşlı saldırıda bulundu.

Emek Caddesi üzerinde tedbir alan polis, göstericilerin yolunu keserek müdahale etti. Müdahale sırasında göstericiler polise taşlarla saldırdı. Polis panzeri su sıkarak göstericileri dağıttı. Ara sokaklara kaçan göstericileri polis takip etti. Olaylarda aralarında polislerin de bulunduğu bazı kişiler yaralandı. Esnaf ise kepenklerini yarıya kadar indirerek olayların bitmesini bekledi.

Olaylar sırasında polis, bazı göstericileri gözaltına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious