Diyarbakır'da gözaltına alınanlar serbest bırakıldı!

Diyarbakır'da gözaltına alınanlar serbest bırakıldı!.13435
  • Giriş : 06.01.2008 / 20:25:00

Diyarbakır'da meydana gelen patlamayla ilgili gözaltındaki 4 kişi serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'daki bombalı saldırının ardından gözaltına alınan 4 kişi çıkarıldıkları nöbetçi savcılık tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Diyarbakır'da 5 kişinin ölümü, 68 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırının ardından polis tarafından gözaltına alınan M.G, Z.K, B.M ve S.K çıkarıldıkları Diyarbakır Adliyesi'nde nöbetçi savcılığa yaklaşık 2,5 saat ifade verdiler.

Gözaltına alınan 4 kişi olayla hiçbir ilgileri olmadığını, sadece aracın satışı sırasında ruhsatın kendileri adına kayıtlı olması sebebiyle gözaltına alındıklarını ve suçsuz olduklarını ifade ettiler.

Savcı, olayla bağlantıları bulunmadığı gerekçesiyle 4 kişiyi ifalerini aldıktan sonra serbest bıraktı.

Diyarbakır'da terör: 5 ölü, 68 yaralı

Diyarbakır'da, 3 Ocak'ta, park halindeki bir otomobile konulan bomba, askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında patlatıldı. Saldırı sonucu 4'ü öğrenci 5 kişi hayatını kaybetti, 68 kişi de yaralandı.

6'sı ağır 68 yaralı arasında askeri personel ve öğrenciler de bulunuyor.

Patlama sonucu askeri servis aracı ile infilak eden aracın yanında park halinde bulunan 5 sivil araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

25 araç, 5 apartmanın caddeye bakan cephesinde bulunan daireler ve altlarında faaliyet gösteren 14 işyerinde de maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious