Diyarbakır'da izinsiz gösteri

Diyarbakır'da izinsiz gösteri.11273
  • Giriş : 19.02.2008 / 18:20:00

Bingöl'de bir süre önce ölü ele geçirilen terör örgütü PKK'ya üye iki teröristin cenazesi kara yoluyla Diyarbakır'a getirildi. Bu sırada bir grup, terör örgütü lehine slogan atarak, yürüyüş yapmak istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uyarılara rağmen dağılmayan gruptan bazı kişiler polise taş attı. Bunun üzerine müdahale eden polis ekipleri, göstericileri dağıtırken, bazı kişilerin gözaltına alındığı bildirildi. Teröristlerin cenazeleri Mardin'e götürüldü.

Öte yandan, Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçen hafta yapılan izinsiz gösterilerle ilgili 23'ü çocuk 47 kişi gözaltına alındı. Zanlıların emniyetteki sorgularının sürdürüldüğü bildirildi.

İzinsiz gösteriler sırasında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Türk Bayrağı'nı indiren gruptan 2 kişinin tespit edildiği, yakalanmaları için çalışma başlatıldığı da öğrenildi.

Bu arada, Batman'da aralarında DTP Van Milletvekilleri Fatma Kurtulan ve Osman Özçelik ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de bulunduğu bir grup DTP'li, parti il binası önünde yaptıkları basın açıklaması ile önceki gün Milletvekili Bengi Yıldız ve Belediye Başkanı Kalkan'a yapıldığı iddia edilen saldırıyı kınadı. Daha sonra grup olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious