Diyarbakır'da kimlik tespit çalışmaları sürüyor

Diyarbakır'da kimlik tespit çalışmaları sürüyor.16220
  • Giriş : 03.01.2008 / 20:56:00

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır'daki patlamada ölenlerin kimliklerinin belirlenmesine çalışıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Mutlu, olay yerinde incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamada, olay yerindeki 6 aracın ağır hasar gördüğünü ve olayla ilgili araştırmanın çok yönlü sürdürüldüğünü belirtti.

Olayı gerçekleştirmiş olan terör örgütünün mensuplarının yakalanmasına çalışıldığını kaydeden Mutlu, şöyle konuştu: ''Diyarbakır'da insanımızın, milletimizin ve bölgemizin huzurunu bozan bu olaylara karşı Diyarbakırlıların tepkisi fevkalade yüksektir. Bunu bütün Diyarbakır ve bütün millet olarak lanetliyoruz. Her türlü terör eylemini lanetliyoruz. Bunu yapan şahısların yakalanması konusunda bütün gücümüzle çalışacağız. Mutlaka adaletli, adil Türk adliyesinin önüne ilgilileri çıkartacağız.''

Vali Mutlu, gazetecilerin saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanıp yakalanmadığına ilişkin sorularını, ''Kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Şu anda gözaltına alınan yok. Olayı yapanların yakalanmasına çalışılıyor'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious