Diyarbakır'da mezarlıkta kazı tamamlandı

Diyarbakır'da mezarlıkta kazı tamamlandı.18087
  • Giriş : 29.04.2009 / 18:06:00

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Mardinkapı Mezarlığı'nda kimsesizlere ait mezarlıktaki kazı çalışmaları tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Diyarbakır'da yakınları kaybolan Yıldırım ve Kaya ailelerinin yaptığı başvuru üzerine, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının kararı uyarınca, Mardinkapı Mezarlığı'ndaki kimsesizlere ait mezarlarda bu sabah İHD Diyarbakır Şube Başkanı Erbey, avukatlar ile Yıldırım ve Kaya ailelerinin fertlerinin de hazır bulunduğu sırada yapılan kazılar tamamlandı.

Açılan mezarlardan DNA tespiti için örnekler alındı. Örneklerin İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderileceği bildirildi.

Erbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da yakınları kaybolan Yıldırım ve Kaya ailelerinin yaptığı başvuru üzerine, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının kararı uyarınca, Mardinkapı Mezarlığı'ndaki kimsesizlere ait mezarlıklarda bugün başlanan kazı çalışmasının tamamlandığını söyledi.

Kazı çalışması sonucu mezarlıklardan örnek alındığını ifade eden Erbey, ''Bunlar DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilecek. Ayrıca, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde de 3 ayrı yerde keşif çalışması yapacağız. Kulp'ta da kazı çalışması yapılması için girişimlerde bulunacağız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*