Diyarbakır'da oda seçimlerinde kavga

Diyarbakır'da oda seçimlerinde kavga.14448
  • Giriş : 17.01.2009 / 18:48:00

Diyarbakır'da Ticaret Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinde başkan adaylarının taraftarları arasında çıkan kavga, seçime gölge düşürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


3 kişinin yaralandığı kavga, polis ve üyelerin araya girmesi ile sona ererken, güvenlik önlemleri artırıldı.

29 Mart'ta yapılacak Mahalli Seçimler öncesi Diyarbakır'ın pür dikkat odaklandığı Ticaret ve Sanayi Odası seçimi yapıldı. 5 bin 500 üyenin 16 meslek grubundan 3'er kişi olmak üzere 50 kişilik yönetim Meclisi'ni belirlemek için sandık başına gitti. Seçime, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, mevcut Başkan Mehmet Kaya, Galip Ensarioğlu, Filiz Bedirhanoğlu, Başkan adayları ve üyeler hazır bulundu.

Hasanpaşa İlköğretim Okulu'ndaki oda seçimleri olaylı başladı. Mevcut başkan Mehmet Kaya ile GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu'nun eşi Filiz Bedirhanoğlu'nun tarafları arasında tartışma çıktı. Oy kullanma işlemleri sırasında taraftarlar arasında yaşanan tartışma kısa sürede bıçaklı ve yumruku kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada bıçakta kullanılınca seçime kan bulaştı.

Çıkan arbedede, Eyüp Acar ve Abdullah Tekin bıçakla, Deniz Özateş ise yumruk darbeleriyle yaralandı. Salona gelen çevik kuvvet ekipleri kavgayı güçlükle önlerken, geniş güvenlik önlemleri alındı. Polisin yaptığı ilk soruşturmada, kavgada aldığı yumruk darbeleriyle burnu kırılan Deniz Özateş'in üzerinde taşıdığı bıçakla Eyüp Acar ve Abdullah Tekin'i yaraladığı belirlendi. 3 yaralanın hastanede polis gözetiminde yapılan tedavisinin ardından taburcu edilirken, Olayda bir kişi gözaltına alındı.

Bu arada, kavga nedeniyle ara verilen oy kullanma işlemlerine, güvenlik önlemlerinin ardından yeniden başlandı. Çevik kuvvet polisi olayın devam etmemesi için seçmenlerin kimlik kontrolü ve üst aramasını yaptıktan sonra salona alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*