Diyarbakır'da öldürülen şehit polisin evine ateş düştü!

Diyarbakır'da öldürülen şehit polisin evine ateş düştü!.17961
  • Giriş : 11.10.2007 / 00:19:00

Diyarbakır'da bir terzi dükkanına el bombasıyla yapılan saldırıda şehit düşen Özdemir Manisa doğumlu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün akşam saat 19.00 sıralarında Balıkçılarbaşı semtinde devriye gezen polis aracına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce el bombası atıldı.

Patlamada polis memuru Manisalı Hüseyin Özdemir hayatını kaybederken, terzihane sahibi Mehmet Toptancı, İsmail Üzücü, Hüseyin Polat, Murat Temel, Mehmet Nuri Alkış ile ismi belirlenemeyen bir çocuk ve bir bayan yaralandı.

Olayı televizyondan öğrenen şehit polisin kayınpederi Aydın Şirintuna ve kayınvalide Sema Şirintuna büyük şok yaşadı. Manisa’nın Sakarya Mahallesi Çamlık Sokak Çimen Apartmanda oturan şehit polisin eşi Fahriye Özdemir’in ailesi yasa boğuldu.

Belediye Başkanı Bülent Kar’la Emniyet Müdürü Adem Aydemir aileyi ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Emniyet Müdürü hain saldırıyı kınayarak, “14 yaşında bir çocuk terzi dükkanına el bombası atarak saldırıryı gerçekleştiriyor. Olayda polis memurumuz Hüseyin Özdemir şehit olmuştur. Acımız büyük. Yarın polis şehitliğinde defin törenini gerçekleştireceğiz. Başımız sağolsun” dedi.

Şehit polisin kayınvalidesi Sema Şirintuna ise gözyaşları içerisinde olayı televizyondan öğrendiğini anlatarak, ağıt yakarak, ağladı.


Öte yandan Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda daha önceden planlanmış olan Belgin Erol konseri belediye Başkanı Bülent Kar’ın talimatıyla iptal edildi.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious