Diyarbakır'da ölen 8 kişiden 5'i çocuk

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da dün gece meydana gelen hain saldırıda yaralanan 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saldırıda bir kolu ve bacağı kopan 1 yaşındaki Ezgi Yetişecek adlı bebek yaşamını yitirirken, 7-8 yaşındaki bir çocuğunda durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kriz geçiren Ezgi Yetişecek adlı bebeğin annesi Emine Yetişecek de Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alındı. 12 kişinin Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde tedavileri sürerken, 4 kişi de Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

Hayatını kaybedenlerin cesetleri gece geç saatlere kadar olay olay yerinde bekletilerek, incelendi. Ölenlerin kimlikleri belirlendi.

Diyarbakır'ın Bağlar Semti Koşuyolu Parkı'nda meydan gelen patlama sonrasında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler olağanüstü güvenlik önlemleri aldı. Olayın meydana geldiği Sunay Caddesi trafiğe kapatılırken, Emniyet Müdürlüğü'nün ve Valilik Konağı ile Diyarbakır Valiliği'ne giden Ekinciler Caddesi de trafiğe kapatıldı.

Patlamada yaralananların isimleri şöyle; Erkan Bir, Mubin Çiçekli, Ali Haydar Kaplan, Şahin Songur, Murat Akboz, Hasan Çakar, A. Samet İlhan, Selahattin Altınoğlu, Mehmet Şimşek, Neytullah Dağ, Seyfettin Can, Vehbi Tanrıverdi, Süleyman Yüksel, Emine Yetişecek, Ezgi Yetişecek, Nadihe Cetinkaya.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious