Diyarbakır'da ölen Süer'in ismi ilköğretim okuluna verilecek

Diyarbakır'da ölen Süer'in ismi ilköğretim okuluna verilecek.50495
  • Giriş : 07.01.2008 / 17:30:00

Erdoğan, Süer ailesinin talebi üzerine Rıdvan Süer'in isminin bir ilköğretim okuluna verileceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da 5 kişinin hayatını kaybetmesine, 68 kişinin de yaralanmasına yol açan patlamada ölen Rıdvan Süer'in ailesini Başbakanlık'ta kabul etti. Erdoğan, Süer ailesinin talebi üzerine Rıdvan Süer'in isminin bir ilköğretim okuluna verileceğini belirtti.

Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Diyarbakır'daki patlamada hayatını kaybeden Rıdvan Süer'in ailesini Başbakanlık Merkez Bina'daki makamında kabul etti.

Süer ailesi, Başbakanlık'a Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın makam aracıyla geldi. Baba Şemsettin Süer ve anne Gülderen Süer'i teselli eden Başbakan Erdoğan, acılı ailenin isteklerini dinledi.

Süer ailesi, görüşmede oğullarının isminin yaşatılmasını ve bu amaçla bir okula Rıdvan Süer isminin verilmesini talep etti. Ailenin talebine sıcak bakan Başbakan Erdoğan, kabulde Rıdvan Süer isminin bir ilköğretim okuluna verileceğini ifade etti. Görüşmede, Rıdvan Süer'in amcası Alaattin Süer, dedesi Yasef Süer de yer aldı. Süer ailesi, görüşmenin ardından Başbakanlık'tan ayrıldı. Bakan Çağlayan, dün de Süer'in Ankara Sincan'da yaşayan ailesini ziyaret ederek, taziye dileklerini iletmişti.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious