Diyarbakır'da otobüs biletlerinde indirim

Diyarbakır'da otobüs biletlerinde indirim.17149
  • Giriş : 01.04.2008 / 17:19:00

Talep üzerine Diyarbakır'da şehiriçi otobüs fiyatlarında indirim yapıldı. Tam bilet 75, indirimli bilet 50 kuruş oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bindiği şehriçi otobüste binerek müjdeyi yolcularla paylaştı. Uygulamayı 1 Nisan şakası sanan vatandaş, indirime inanmadı.

Vatandaştan gelen talep üzerine toplanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi, 90 kuruş olan tam bilet fiyatını 75 kuruşa, 70 kuruş olan indirimli bilet fiyatını 50 kuruşa indirme kararı aldı.

İndirimi Ortak Havuz Sistemi'nde çalışan kırmızı otobüsler de uygulanacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bindiği belediye otobüsünde indirim müjdesini yolcularla paylaştı.

İndirimin 1 Nisan şakası sanan vatandaş, Baydemir'e zor inandı. Baydemir, müjdesine en çok öğrenciler sevindi. Bağlar Migros durağında Belediye otobüsüne binen Baydemir, yolcularla sohbet ederek indirim hakkında bilgi verdi.

Öğrenciler, indirimin kendilerini sevindirdiğini anlatarak, "Büyükşehir Belediyesi'nin bu taşıma otobüslerini devreye koymasından sonra bizi sıkıntıdan kurtardı. Her saat her dakika ulaşım araçlarına ulaşmamız öğrenci olarak bizi memnun ve bahtiyar etmiştir. Yetkililere teşekkür ediyoruz." dedi.

Bir kız öğrenci de yapılan indirimin öğrencileri durumu göz önünde bulundurulduğunda iyi bir uygulama olduğunu söyleyerek, "Öncelikle çok şaşırdım. Belediye otobüslerinin diğer toplu taşıma araçlarına göre daha ucuz olması öğrenci açısından çok güzel bir şey" diye konuştu.

Dağkapı'da otobüsten inen Baydemir esnafları gezerek sohbet etti. Baydemir daha sonra Turizm Enformasyon Bürosu'na giderek gelen turist yoğunluğu ve turistlere verilen materyaller konusunda bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious