Diyarbakır'da trafik kazası: 7 yaralı

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Diyarbakır'da meydana gelen trafik kazasında 2'si ağır 7 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaza Bağlar Semti Oryol kavşağında freni patlayan bir dolmuşun dönel kavşakta bekleyen başka bir dolmuşa çarpmasıyla meydana geldi. 2 dolmuşta da yolcu olduğu belirtilen kazada, ikisi ağır 7 kişi yaralandı.

Alınan bilgilere göre, Balıkçılar - Diclekent dolmuş hattında çalışan 21 M 0281 plakalı dolmuş ile Dağkapı Dicletkent-Bayındırlık hattında çalışan 21 M 0103 plakalı dolmuş, Oryol kavşağındaki Batıkent durağında çarpıştı.

Kazada Diclekent Bulvarı'na gitmekte olan dolmuşa 7. Kolordu Komutanlığı kavşağında Batıkent'e doğru hızlı gelen ve freni boşaldığı belirtilen dolmuş çarptı. Kavşakta trafik ışığını bekleyen dolmuş takla atarak orta refüje çıkarken, çarpan dolmuş ön kısmı ezildi.

Kazadan hemen sonra olay yerine sevk edilen 3 ambulans, yaralı vatadaşları Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne taşıdı. Durumu ağır olan K.E ile Z.A isimli yaralılar Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Olay yerinde bekleyen dolmuş sürücülerinden M.A., kaza anını şöye anlattı: "Işıkta bekliyordum. Yukarı taraftan dolmuş geldi bize çarptı. Galiba arkadaşın freni boşalmıştı."

Polis, olay yerine çağırdığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi trafik aracıyla refüje çıkan ve kavşak ortasında bekleyen dolmuşları kenara çekti.

Büyük hasar gören bir dolmuşun yeni alındığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious