Diyarbakir'da yapilan Semdinli'ye destek yürüyüsü olaysiz sona erdi . . .

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

DIYARBAKIR -17 Kas 2005 - Kendisine 'Diyarbakir Halk Insiyatifi' adini veren bir grup, Semdinli ve Yüksekova'daki olaylari protesto etmek için DEHAP Merkez Ilçe Teskilati'ndan AK Parti Il Teskilati'na dogru yaptigi yürüyüs olaysiz sona erdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Grup attigi sloganlar ve "Sayin Büyükanit 'iyi çocuktur' dedigin kaç kisinin katilidir biliyor musun?" pankartiyla Orgeneral Büyükant'i protesto etti.

Güvenlik güçleri esliginde AK Parti Diyarbakir binasi önüne kadar yürüyen yaklasik 200 kisilik grup, yaptigi binanin önünde basin açiklami yapmak istedi. Binanin önünde yer olmadigini, sehirlerarasi karayolunun trafige kapanacagini belirten güvenlik güçleri basin açiklamasinin yolun karsi tarafinda yapilmasini istedi.

Grup bir süre direttikten sonra AK Parti binasina 100 metre uzaklikta geçen yomun karsi tarafindan basin açiklamasi yaparak dagildi. AK Parti binasinin çevresine güvenlik barikati kuran güvenlik, yeterli sayida personrel görevlendirdi.

Basin açiklamasindan Semdinli'deki olaylarin faillerin belli oldugu ve yargilanmasi gerektigine vurgu yapildi. Yürüyüse Insan Haklari Dernegi Diyarbakir Subesi'nden de 2 avukat takip etti. Göstericiler "Erdogan, JITEM dedikodu degil, devletin gerçegidir", " Sayin Büyükanit 'iyi çocuktur' dedigin JITEM'ci kanli katildir", "Semdinli halki yalniz degildir' yazili pankartlar tasidi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious