Diyarbakır'daki hain saldırı PKK'ya moral için yapılmış!

Diyarbakır'daki hain saldırı PKK'ya moral için yapılmış!.16220
  • Giriş : 10.01.2008 / 11:43:00
  • Güncelleme : 10.01.2008 / 11:59:58

Terörist, saldırıyı üst üste büyük darbe alan PKK’nın yandaşlarına moral vermek için yaptırdığını itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DİYARBAKIR’DA 6 kişinin ölümü ve 67 kişinin yaralanmasına neden olan hain saldırının bombacısı Erdal P.’nin verdiği ifadelerden yola çıkan polis, operasyonlarına devam ediyor. Dün Diyarbakır’daki bombalı saldırının yanı sıra, Ankara, Van ve Bursa’da yakalanan bomba yüklü araçların arkasındaki ‘kilit isim’ olduğu iddia edilen bir kişi daha yakalandı. Böylece gözaltındaki zanlı sayısı 8’e yükseldi.

BOMBALARIN KİLİT İSMİ

Bombalı saldırıyla ilgili nokta operasyonları sürerken Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kızılca köyü Geçitvermez mezrasında K.A. isimli bir kişi gözaltına alındı. K.A.’nın, Diyarbakır’daki bombalı saldırının yanı sıra, Ankara, Van ve Bursa’da yakalanan bomba yüklü araçların arkasındaki ‘kilit isim’ olduğu iddia edildi.

Diyarbakır’daki hain saldırının zanlısı Erdal P. ise katliamla ilgili bilgi vermeyi sürdürüyor. Saldırıyı ‘Hacı’’ ve ‘Rızgar’’ kod adlı 2 teröristle Lice’de planladıklarını belirten Erdal P. kendisine hazır halde teslim edilen yaklaşık 40 kilogram ağırlığındaki bombayı araca yerleştirdikten sonra uzaktan kumanda ile patlattığını anlattı.

KANDİL BU PLANIMI BEĞENDİ

Terörist Erdal P. 4 ay önce Irak’ın kuzeyindeki kamplardan ayrılırken terör örgütü yöneticilerince Huzurevleri semtindeki Polis Merkezi’ni bombalama talimatı verildiğini anlattı. Daha sonra askeri servise saldırı planını dağdaki yöneticilere aktardığını ve planının çok beğenildiğini söyledi. Erdal P.’nin, operasyonlarla büyük darbe yiyen PKK’nın, yandaşlarına moral vermek için bu eylemi yaptırdığını söylediği öğrenildi.

CESET KONTROLÜ

Terörist P. ‘Bombayı patlattıktan sonra çevrede biraz dolaşıp patlamanın olduğu yere geldim. Yaralıları ve parçalanan cesetleri gördüm. Servis aracının alev alev yandığını kontrol ettikten sonra eve gittim’ dedi. Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın ziyareti esnasında kendisinden yardım isteyen yaralılardan beşinin ailesine valilik kanalıyla para yardımı yapıldığı bildirildi.

İFADEDE AĞLADI

Hain saldırıda ölenlerin ve ailelerinin fotoğraflarını zanlı Erdal P.’ye gösteren polislerin ‘Bak bu insanların ve ailelerinin hayatını ve geleceklerini aldın. Ağlayan çocuğu görüyormusun? Onu babasız bırakmaya ne hakkın vardı?’ soruları üzerine ağladığı ve ‘Benim amacım bu insanlara zarar vermek değildi’ dediği öğrenildi.

Arkadaşları Engin’i yalnız bırakmadı

DİYARBAKIR’DAKİ hain saldırıda yaralanan ve önceki gece hayatını kaybeden öğrenci Engin Taşkaya’nın mezarını ziyaret eden dershane arkadaşları ve öğretmenleri mezara karanfil bıraktı. Oldukça duygulu dakikaların yaşandığı ziyaret sırasında Taşkaya’nın arkadaşlarının gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

BÖYLE VAHŞET OLAMAZ

Kavram Dershanesi Müdür Yardımcısı İbrahim Karakuş, acılarının çok büyük olduğunu belirterek, ‘’Böyle bir vahşeti lanetliyoruz. Gencecik yaşta bir öğrencimizi kaybettik’’ dedi. Taşkaya’nın dershanede çok sevilen bir öğrenci olduğunu aktaran öğretmen Umut Buluttekin ise artık Diyarbakır’da bu tür olayların yaşanmasını istemediklerini, hiç kimsenin ölmediği ve acı çekmediği bir ortam istediklerini söyledi.

Başbakan’dan yakın takip

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın, Diyarbakır’daki saldırıda yaralananların sağlık durumunu yakından takip ettiği bildirildi. Beyin Cerrahi servisinde tedavisi süren BahattinKerem Erten’in babası Ufuk Erten ‘Sağ olsunlar, Başbakanlıktan, Başbakan’ın talimatıyla beni arayıp, çocuğumun durumu hakkında bilgi alıyorlar’ dedi. Serhat Kaya’nın annesi Yıldız Kaya ise ‘Başbakanlıktan telefonla arayıp, oğlum Serhat’ın tedavisinin durumu hakkında bilgi aldılar. Başbakanımızın ilgisi üzüntümüzü azalttı’ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious